MarLen.cz
Tipy a materiály na šitie sukne so vzorom rybej kosti

Tipy a materiály na šitie sukne so vzorom rybej kosti

Vo svojej tohtoročnej výzve ušiť z každého čísla Burdy jeden model nepoľavujem, a tak sa mi darí ju zatiaľ napĺňať. Z aprílavého vydania som pre svoje tvorenie zvolila model sukne zo str. 86.

Téma|# Šitie

Páčilo sa mi zaujímavé zosadenie vzoru, a preto mi pani Lenka z Marlen odporučila túto látku so vzorom rybej kosti. Jedná sa o látku z kolekcie Art Fabrics vyrobenej u nás v Česku. Má vysoký podiel viskózy, a vďaka tomu je na dotyk hladká, vôbec nehryzie a veľmi príjemne sa nosí. Navyše sa s ňou pri šití krásne pracuje, je pevná a napriek tomu poddajná. Pri nosení cez silonky pekne kĺže, nezadrháva sa o ne, teda môžete sukňu šiť aj bez podšívky ako som ju ušila ja.

Jediným úskalím tohto modelu je správne zosadenie vzoru. Toto bola naozaj makačka! Zosadiť vzor, aby sedel v prednom aj zadnom stredovom šve a zároveň v bočných švoch, bola skutočná skúška z geometrie. Strih sa na látku pokladá pod uhlom 45° voči vzoru tak, aby sa jednotlivé pruhy rybej kosti stretli na stredovom šve. Nič som sa neuponáhľala a niekoľkokrát si vzor skontrolovala, kým som do ruky vzala nožnice a... strihla to. No a potom už začal kolotoč neustáleho zožehľovania švových prídavkov a stehovania (stehovala som pozdĺž švu z oboch strán) a výsledkom bolo napätie, či to vyjde alebo nie. A vyšlo! Ani raz som nepárala a vzor sa stretol tak, ako som chcela.

Túto sukňu so vzorom rybej kosti zaraďujem do svojho business šatníka. S košeľou, sakom a lodičkami je to ideálna kombinácia pre úspešný pracovný deň.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

Sukňa so vzorom rybej kosti (Burda 04/2023)

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Nebojte sa vyniknúť: netradičné materiály na pánske saká
Nebojte sa vyniknúť: netradičné materiály na pánske saká
Vyniknúť vo svete pánskej módy často znamená nebáť sa prekročiť hranice tradičných konvencií a experimentovať s netradičnými materiálmi aj vzormi. Ak ste na pochybách, či by ste mali staviť na neobvyklé látky na svoje nové sako, načerpajte inšpiráciu od našich zákazníkov, ktorí sa odvážili vybočiť z ustálených štandardov.
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Moja celoročná výzva ušiť si z každého tohtoročného vydania Burdy jeden model sa pomaly chýli ku koncu. Z novembrového čísla som si zvolila košeľový kabát. Posledný rok alebo dva som ho začala vídať v uliciach, takže keď sa objavil ako strih v Burde, bola to pre mňa jasná voľba.