MarLen.cz
0
0
Tipy a materiály na šitie sukne so vzorom rybej kosti

Tipy a materiály na šitie sukne so vzorom rybej kosti

Vo svojej tohtoročnej výzve ušiť z každého čísla Burdy jeden model nepoľavujem, a tak sa mi darí ju zatiaľ napĺňať. Z aprílavého vydania som pre svoje tvorenie zvolila model sukne zo str. 86.

Téma|# Šitie

Páčilo sa mi zaujímavé zosadenie vzoru, a preto mi pani Lenka z Marlen odporučila túto látku so vzorom rybej kosti. Jedná sa o látku z kolekcie Art Fabrics vyrobenej u nás v Česku. Má vysoký podiel viskózy, a vďaka tomu je na dotyk hladká, vôbec nehryzie a veľmi príjemne sa nosí. Navyše sa s ňou pri šití krásne pracuje, je pevná a napriek tomu poddajná. Pri nosení cez silonky pekne kĺže, nezadrháva sa o ne, teda môžete sukňu šiť aj bez podšívky ako som ju ušila ja.

Jediným úskalím tohto modelu je správne zosadenie vzoru. Toto bola naozaj makačka! Zosadiť vzor, aby sedel v prednom aj zadnom stredovom šve a zároveň v bočných švoch, bola skutočná skúška z geometrie. Strih sa na látku pokladá pod uhlom 45° voči vzoru tak, aby sa jednotlivé pruhy rybej kosti stretli na stredovom šve. Nič som sa neuponáhľala a niekoľkokrát si vzor skontrolovala, kým som do ruky vzala nožnice a... strihla to. No a potom už začal kolotoč neustáleho zožehľovania švových prídavkov a stehovania (stehovala som pozdĺž švu z oboch strán) a výsledkom bolo napätie, či to vyjde alebo nie. A vyšlo! Ani raz som nepárala a vzor sa stretol tak, ako som chcela.

Túto sukňu so vzorom rybej kosti zaraďujem do svojho business šatníka. S košeľou, sakom a lodičkami je to ideálna kombinácia pre úspešný pracovný deň.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

2023-04-17-Sukňa so vzorom rybej kosti

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Mikina s kapucňou
Mikina s kapucňou
Zakaždým v Burde nájdem nejaký kúsok, ktorý ma zaujme a ja sa môžem pustiť do šitia. Za marec (Burda 03/2023) ma najviac oslovila croptop mikina s kapucňou na str. 18/2023. V origináli je ušitá z pružnej látky, ja som ale po porade s pani Lenkou z MarLen skúsila zaexperimentovať a vybrala som si tkanú látku z kolekcie Art fabrics.