MarLen.cz

Šifony/žoržety s potiskem

Šifón (chiffon) a žržať s potlačou sú veľmi jemné, ľahučké a veľmi priesvitné tkaniny. Používajú sa ako vrchný materiál na vrstvené letné, ale aj večerné alebo svadobné šaty. Žoržať je oproti šifónu splývavejší a má o niečo hrubšiu štruktúru. Oba druhy priesvitných látok so vzorom sa hodia skôr na voľnejšie strihané modely, pretože jemná plátnová väzba môže mať pri tesnom odeve tendenciu „rozbiehať sa“ – preto je vždy lepšie švy podložiť. Obe tieto vzorové priesvitné látky oceníte aj v horúcom letnom počasí - sú príjemné na telo a priedušné. Látky sú vhodné aj na letné blúzky, tuniky, elegantné košele, sukne aj šaty.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Moja celoročná výzva ušiť si z každého tohtoročného vydania Burdy jeden model sa pomaly chýli ku koncu. Z novembrového čísla som si zvolila košeľový kabát. Posledný rok alebo dva som ho začala vídať v uliciach, takže keď sa objavil ako strih v Burde, bola to pre mňa jasná voľba.
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Pre svoju celoročnú výzvu ušiť si z každého tohtoročného čísla Burdy jeden model som za september zvolila tuniku so šikmým prestrihnutím. Mám rada vzdušné kúsky v dĺžke k bokom, v tých sa cítim najlepšie. Riasené volány patria tiež k mojim obľúbeným stáliciam. Voľba bola teda opäť celkom rýchlo jasná a ja som si vybrala túto tuniku zo strany č. 83.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.