MarLen.cz

Ľan, Ramie, juta

Ľanové látky sú látky zo 100% ľanového vlákna alebo látky s najmenej 50% obsahom ľanu v zmesi s iným materiálom. Ľanové látky sú veľmi vhodné na jarné a letné modely. Majú charakteristický vzhľad tvorený nepravidelnosťou dlhých vlákien. Len je možné ich použiť na kostýmy, nohavice, saká, kabátiky... Pozor, je dobré pred šitím ľanovú látku vyprať, rada sa zráža.

Ľanové látky sa vďaka svojmu prírodnému charakteru veľmi stláčajú - stláčanie je možné obmedziť, ak použijete zmesovú látku s umelými vláknami. Látkam z iných ako ľanových vlákien, ktoré majú vzhľad ľanovej tkaniny sa tiež niekedy hovorí "mäsiarske plátno".

Juta je pevná tkanina z jutových priadzí. Dekoračná juta je vhodná na podloženie a spevnenie dekoračných tkanín pri čalúnení drobného nábytku.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Moja celoročná výzva ušiť si z každého tohtoročného vydania Burdy jeden model sa pomaly chýli ku koncu. Z novembrového čísla som si zvolila košeľový kabát. Posledný rok alebo dva som ho začala vídať v uliciach, takže keď sa objavil ako strih v Burde, bola to pre mňa jasná voľba.
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Pre svoju celoročnú výzvu ušiť si z každého tohtoročného čísla Burdy jeden model som za september zvolila tuniku so šikmým prestrihnutím. Mám rada vzdušné kúsky v dĺžke k bokom, v tých sa cítim najlepšie. Riasené volány patria tiež k mojim obľúbeným stáliciam. Voľba bola teda opäť celkom rýchlo jasná a ja som si vybrala túto tuniku zo strany č. 83.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.