0
0

Ľan, Ramie, juta

Ľanové látky sú látky zo 100% ľanového vlákna alebo látky s najmenej 50% obsahom ľanu v zmesi s iným materiálom. Ľanové látky sú veľmi vhodné na jarné a letné modely. Majú charakteristický vzhľad tvorený nepravidelnosťou dlhých vlákien. Len je možné ich použiť na kostýmy, nohavice, saká, kabátiky... Pozor, je dobré pred šitím ľanovú látku vyprať, rada sa zráža.

Ľanové látky sa vďaka svojmu prírodnému charakteru veľmi stláčajú - stláčanie je možné obmedziť, ak použijete zmesovú látku s umelými vláknami. Látkam z iných ako ľanových vlákien, ktoré majú vzhľad ľanovej tkaniny sa tiež niekedy hovorí "mäsiarske plátno".

Juta je pevná tkanina z jutových priadzí. Dekoračná juta je vhodná na podloženie a spevnenie dekoračných tkanín pri čalúnení drobného nábytku.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Tento rok som si dala predsavzatie, že každý mesiac ušijem nejaký model z Burdy. Už pár rokov ju mám predplatenú a šije sa mi z nej dobre, tak som si povedala, že by som to mala poriadne využiť. Zároveň by to pre niekoho mohlo byť aj inšpiráciou. Ja rozhodne nie som žiadna typická modelka. Postavu mám malú, v tvare hrušky so širokými bokmi. Pre niekoho by mohlo byť prínosné, keď zvolený model uvidí aj na postave môjho typu.
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Vianoce sú za dverami a to my, krajčírky, máme najviac napilno. Projekty, ktoré sú ľahké a rýchle, navyše aj praktické, oceníme najmä v tom najväčšom predvianočnom zhone. Dnes si jeden taký tip na darček ukážeme, tak hor sa do toho.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.