MarLen.cz

Ľan, Ramie, juta

Ľanové látky sú látky zo 100% ľanového vlákna alebo látky s najmenej 50% obsahom ľanu v zmesi s iným materiálom. Ľanové látky sú veľmi vhodné na jarné a letné modely. Majú charakteristický vzhľad tvorený nepravidelnosťou dlhých vlákien. Len je možné ich použiť na kostýmy, nohavice, saká, kabátiky... Pozor, je dobré pred šitím ľanovú látku vyprať, rada sa zráža.

Ľanové látky sa vďaka svojmu prírodnému charakteru veľmi stláčajú - stláčanie je možné obmedziť, ak použijete zmesovú látku s umelými vláknami. Látkam z iných ako ľanových vlákien, ktoré majú vzhľad ľanovej tkaniny sa tiež niekedy hovorí "mäsiarske plátno".

Juta je pevná tkanina z jutových priadzí. Dekoračná juta je vhodná na podloženie a spevnenie dekoračných tkanín pri čalúnení drobného nábytku.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať

Všetky inšpirácie
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Letné dni začínajú striedať tie jarné a teplota vonku sa dostáva do bodu, kedy môžeme odložiť saká a vyjsť si len tak v tričku alebo blúzke. Ideálny čas urobiť revíziu šatníka a zistiť, či nám náhodou nejaký „must have“ kúsok nechýba. Stavím sa, že každá z nás by prišla na niečo, čo nutne musí mať.
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Po minuloročnej náročnej šijacej výzve, kedy som každý mesiac šila z každého vydania Burdy jeden model, som si na nejaký čas dala od šitia pokoj, aby som mohla načerpať nové sily a hlavne novú inšpiráciu. Netrvalo to veľmi dlho a s prichádzajúcou jarou sa vo mne opäť prebudila túžba tvoriť.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.