MarLen.cz

Ľan, Ramie, juta

Ľanové látky sú látky zo 100% ľanového vlákna alebo látky s najmenej 50% obsahom ľanu v zmesi s iným materiálom. Ľanové látky sú veľmi vhodné na jarné a letné modely. Majú charakteristický vzhľad tvorený nepravidelnosťou dlhých vlákien. Len je možné ich použiť na kostýmy, nohavice, saká, kabátiky... Pozor, je dobré pred šitím ľanovú látku vyprať, rada sa zráža.

Ľanové látky sa vďaka svojmu prírodnému charakteru veľmi stláčajú - stláčanie je možné obmedziť, ak použijete zmesovú látku s umelými vláknami. Látkam z iných ako ľanových vlákien, ktoré majú vzhľad ľanovej tkaniny sa tiež niekedy hovorí "mäsiarske plátno".

Juta je pevná tkanina z jutových priadzí. Dekoračná juta je vhodná na podloženie a spevnenie dekoračných tkanín pri čalúnení drobného nábytku.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Menčestrové nohavice a vesta
Menčestrové nohavice a vesta
Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Júlová vlna horúčav naplno udrela a tentoraz som nebola zaskočená. Ušila som si totiž ešte v miernom predstihu vzdušné letné šaty z júlovej Burdy. Práve včas! Pokiaľ mi niečo pomáha tie vysoké teploty znášať, tak je to práve to neustále jemné povlávanie látky, ktoré sa samovoľne deje pri každom kroku.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.