0
0

Tvíd - vlnené látky

Z našej ponuky sme pre vás vybrali tvídové látky, ktoré sú charakteristické priadzou, z ktorých sa tkajú. Viacfarebné priadze sa spriadajú z vlákien rôznych farieb a vznikajú krásne tvídové tkaniny aj pleteniny. Tvíd možno vyrobiť aj z jednofarebných priadzí tkaním do typických vzorov napríklad rybie kosti, alebo z viacerých farebných priadzí vznikajú vzory pepito - lomené kocky, káro a glenček (esterházy). Technicky síce o tvíd nejde, ale káro sa práve vyrába z tvídových priadzí do farebných geometrických vzorov. Látky majú obvykle štruktúru hrubej vlny, sú cenené pre svoj vlnený omak a sú pomerne trvanlivé.

Klasické tvídové alebo aj tweedové látky sú utkané z hrubej mykanej melanžovej priadze so zapradenými nopkami, ktorá dotvára typický povrch tkaniny a síce drsnejší vzhľad s malými farebnými nopkami. Tvíd sa zrodil v Škótsku v 19. storočí a svoje meno získal omylom podľa rieky Tweed. Pôvodne sa tkal tvíd v keprovej väzbe z vlnených priadzí, v súčasnej dobe sa však môžete stretnúť s tvídom z bavlnených alebo umelých zmesových priadzí. Z tvídových látok sa šijú prevažne pánske saká aj nohavice a dámske kostýmy a síce saká, sukne alebo aj šaty. Zo silnejšej tvídovej látky môžete ušiť aj pánsky alebo dámsky kabát. Často sa z tvídových látok šijú aj dobové kostýmy.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Tento rok som si dala predsavzatie, že každý mesiac ušijem nejaký model z Burdy. Už pár rokov ju mám predplatenú a šije sa mi z nej dobre, tak som si povedala, že by som to mala poriadne využiť. Zároveň by to pre niekoho mohlo byť aj inšpiráciou. Ja rozhodne nie som žiadna typická modelka. Postavu mám malú, v tvare hrušky so širokými bokmi. Pre niekoho by mohlo byť prínosné, keď zvolený model uvidí aj na postave môjho typu.
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Vianoce sú za dverami a to my, krajčírky, máme najviac napilno. Projekty, ktoré sú ľahké a rýchle, navyše aj praktické, oceníme najmä v tom najväčšom predvianočnom zhone. Dnes si jeden taký tip na darček ukážeme, tak hor sa do toho.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.