MarLen.cz

Tvíd - vlnené látky

Z našej ponuky sme pre vás vybrali tvídové látky, ktoré sú charakteristické priadzou, z ktorých sa tkajú. Viacfarebné priadze sa spriadajú z vlákien rôznych farieb a vznikajú krásne tvídové tkaniny aj pleteniny. Tvíd možno vyrobiť aj z jednofarebných priadzí tkaním do typických vzorov napríklad rybie kosti, alebo z viacerých farebných priadzí vznikajú vzory pepito - lomené kocky, káro a glenček (esterházy). Technicky síce o tvíd nejde, ale káro sa práve vyrába z tvídových priadzí do farebných geometrických vzorov. Látky majú obvykle štruktúru hrubej vlny, sú cenené pre svoj vlnený omak a sú pomerne trvanlivé.

Klasické tvídové alebo aj tweedové látky sú utkané z hrubej mykanej melanžovej priadze so zapradenými nopkami, ktorá dotvára typický povrch tkaniny a síce drsnejší vzhľad s malými farebnými nopkami. Tvíd sa zrodil v Škótsku v 19. storočí a svoje meno získal omylom podľa rieky Tweed. Pôvodne sa tkal tvíd v keprovej väzbe z vlnených priadzí, v súčasnej dobe sa však môžete stretnúť s tvídom z bavlnených alebo umelých zmesových priadzí. Z tvídových látok sa šijú prevažne pánske saká aj nohavice a dámske kostýmy a síce saká, sukne alebo aj šaty. Zo silnejšej tvídovej látky môžete ušiť aj pánsky alebo dámsky kabát. Často sa z tvídových látok šijú aj dobové kostýmy.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Moja celoročná výzva ušiť si z každého tohtoročného vydania Burdy jeden model sa pomaly chýli ku koncu. Z novembrového čísla som si zvolila košeľový kabát. Posledný rok alebo dva som ho začala vídať v uliciach, takže keď sa objavil ako strih v Burde, bola to pre mňa jasná voľba.
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Pre svoju celoročnú výzvu ušiť si z každého tohtoročného čísla Burdy jeden model som za september zvolila tuniku so šikmým prestrihnutím. Mám rada vzdušné kúsky v dĺžke k bokom, v tých sa cítim najlepšie. Riasené volány patria tiež k mojim obľúbeným stáliciam. Voľba bola teda opäť celkom rýchlo jasná a ja som si vybrala túto tuniku zo strany č. 83.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.