MarLen.cz

Tvíd - vlnené látky

Z našej ponuky sme pre vás vybrali tvídové látky, ktoré sú charakteristické priadzou, z ktorých sa tkajú. Viacfarebné priadze sa spriadajú z vlákien rôznych farieb a vznikajú krásne tvídové tkaniny aj pleteniny. Tvíd možno vyrobiť aj z jednofarebných priadzí tkaním do typických vzorov napríklad rybie kosti, alebo z viacerých farebných priadzí vznikajú vzory pepito - lomené kocky, káro a glenček (esterházy). Technicky síce o tvíd nejde, ale káro sa práve vyrába z tvídových priadzí do farebných geometrických vzorov. Látky majú obvykle štruktúru hrubej vlny, sú cenené pre svoj vlnený omak a sú pomerne trvanlivé.

Klasické tvídové alebo aj tweedové látky sú utkané z hrubej mykanej melanžovej priadze so zapradenými nopkami, ktorá dotvára typický povrch tkaniny a síce drsnejší vzhľad s malými farebnými nopkami. Tvíd sa zrodil v Škótsku v 19. storočí a svoje meno získal omylom podľa rieky Tweed. Pôvodne sa tkal tvíd v keprovej väzbe z vlnených priadzí, v súčasnej dobe sa však môžete stretnúť s tvídom z bavlnených alebo umelých zmesových priadzí. Z tvídových látok sa šijú prevažne pánske saká aj nohavice a dámske kostýmy a síce saká, sukne alebo aj šaty. Zo silnejšej tvídovej látky môžete ušiť aj pánsky alebo dámsky kabát. Často sa z tvídových látok šijú aj dobové kostýmy.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať

Všetky inšpirácie
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Letné dni začínajú striedať tie jarné a teplota vonku sa dostáva do bodu, kedy môžeme odložiť saká a vyjsť si len tak v tričku alebo blúzke. Ideálny čas urobiť revíziu šatníka a zistiť, či nám náhodou nejaký „must have“ kúsok nechýba. Stavím sa, že každá z nás by prišla na niečo, čo nutne musí mať.
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Po minuloročnej náročnej šijacej výzve, kedy som každý mesiac šila z každého vydania Burdy jeden model, som si na nejaký čas dala od šitia pokoj, aby som mohla načerpať nové sily a hlavne novú inšpiráciu. Netrvalo to veľmi dlho a s prichádzajúcou jarou sa vo mne opäť prebudila túžba tvoriť.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.