MarLen.cz

Výstužné textílie, lepenie

Výstužné textílie sa používajú pri dôkladnej krajčírskej práci a síce na spevnenie odevu a ochrane pred jeho deformáciou. Vďaka výstužným textíliám môžete odevné diely tvarovať (napríklad vystužiť golier, alebo iné časti modelu) a zaistíte tak zachovanie ich tvaru počas užívania odevu. Najčastejšie sa používa na spevnenie predných dielov kabátov alebo sák, ďalej potom na spevnenie goliera, manžiet na košeliach, ale aj na spevnenie rozparku a okrajov vreckových dielov. Výstužné textile chránia odev pred zmenou tvaru (vytiahnutie, krútenie a podobne), ale aj pred opotrebovaním či inou deformáciou.

Pri výbere výstužnej textílie je potrebné zvážiť primeranú pevnosť, plošnú hmotnosť, splývavosť a tuhosť materiálu - všetko by malo zodpovedať zvolenej vrchnej metráži.

Pre technické spresnenie - výstužné textílie sa vkladajú medzi vrchnú látku a podšívku. Výstužné textílie môžu byť zažehľovacie lepivé alebo vkladacie nelepivé.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Nebojte sa vyniknúť: netradičné materiály na pánske saká
Nebojte sa vyniknúť: netradičné materiály na pánske saká
Vyniknúť vo svete pánskej módy často znamená nebáť sa prekročiť hranice tradičných konvencií a experimentovať s netradičnými materiálmi aj vzormi. Ak ste na pochybách, či by ste mali staviť na neobvyklé látky na svoje nové sako, načerpajte inšpiráciu od našich zákazníkov, ktorí sa odvážili vybočiť z ustálených štandardov.
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Moja celoročná výzva ušiť si z každého tohtoročného vydania Burdy jeden model sa pomaly chýli ku koncu. Z novembrového čísla som si zvolila košeľový kabát. Posledný rok alebo dva som ho začala vídať v uliciach, takže keď sa objavil ako strih v Burde, bola to pre mňa jasná voľba.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.