MarLen.cz

Výstužné textílie, lepenie

Výstužné textílie sa používajú pri dôkladnej krajčírskej práci a síce na spevnenie odevu a ochrane pred jeho deformáciou. Vďaka výstužným textíliám môžete odevné diely tvarovať (napríklad vystužiť golier, alebo iné časti modelu) a zaistíte tak zachovanie ich tvaru počas užívania odevu. Najčastejšie sa používa na spevnenie predných dielov kabátov alebo sák, ďalej potom na spevnenie goliera, manžiet na košeliach, ale aj na spevnenie rozparku a okrajov vreckových dielov. Výstužné textile chránia odev pred zmenou tvaru (vytiahnutie, krútenie a podobne), ale aj pred opotrebovaním či inou deformáciou.

Pri výbere výstužnej textílie je potrebné zvážiť primeranú pevnosť, plošnú hmotnosť, splývavosť a tuhosť materiálu - všetko by malo zodpovedať zvolenej vrchnej metráži.

Pre technické spresnenie - výstužné textílie sa vkladajú medzi vrchnú látku a podšívku. Výstužné textílie môžu byť zažehľovacie lepivé alebo vkladacie nelepivé.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Menčestrové nohavice a vesta
Menčestrové nohavice a vesta
Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Júlová vlna horúčav naplno udrela a tentoraz som nebola zaskočená. Ušila som si totiž ešte v miernom predstihu vzdušné letné šaty z júlovej Burdy. Práve včas! Pokiaľ mi niečo pomáha tie vysoké teploty znášať, tak je to práve to neustále jemné povlávanie látky, ktoré sa samovoľne deje pri každom kroku.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.