0
0

Výstužné textílie, lepenie

Výstužné textílie sa používajú pri dôkladnej krajčírskej práci a síce na spevnenie odevu a ochrane pred jeho deformáciou. Vďaka výstužným textíliám môžete odevné diely tvarovať (napríklad vystužiť golier, alebo iné časti modelu) a zaistíte tak zachovanie ich tvaru počas užívania odevu. Najčastejšie sa používa na spevnenie predných dielov kabátov alebo sák, ďalej potom na spevnenie goliera, manžiet na košeliach, ale aj na spevnenie rozparku a okrajov vreckových dielov. Výstužné textile chránia odev pred zmenou tvaru (vytiahnutie, krútenie a podobne), ale aj pred opotrebovaním či inou deformáciou.

Pri výbere výstužnej textílie je potrebné zvážiť primeranú pevnosť, plošnú hmotnosť, splývavosť a tuhosť materiálu - všetko by malo zodpovedať zvolenej vrchnej metráži.

Pre technické spresnenie - výstužné textílie sa vkladajú medzi vrchnú látku a podšívku. Výstužné textílie môžu byť zažehľovacie lepivé alebo vkladacie nelepivé.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Tento rok som si dala predsavzatie, že každý mesiac ušijem nejaký model z Burdy. Už pár rokov ju mám predplatenú a šije sa mi z nej dobre, tak som si povedala, že by som to mala poriadne využiť. Zároveň by to pre niekoho mohlo byť aj inšpiráciou. Ja rozhodne nie som žiadna typická modelka. Postavu mám malú, v tvare hrušky so širokými bokmi. Pre niekoho by mohlo byť prínosné, keď zvolený model uvidí aj na postave môjho typu.
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Vianoce sú za dverami a to my, krajčírky, máme najviac napilno. Projekty, ktoré sú ľahké a rýchle, navyše aj praktické, oceníme najmä v tom najväčšom predvianočnom zhone. Dnes si jeden taký tip na darček ukážeme, tak hor sa do toho.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.