MarLen.cz

Zamaty

Samet je veľmi luxusná látka s veľmi jemným vysoko rezaným vlasom as typickým leskom. Môžete ho použiť na večerné spoločenské šaty, tuniky aj saká. Zamet sa často používa pri výrobe dobových historických kostýmov, pôvdone sa vyrábal len hodvábny zamat. Bavlnený zamat má úplne iný charakter ako hodvábny, ale je cenovo dostupnejší. V súčasnej dobe sa zamatové látky vyrábajú aj z umelých vlákien a má široké uplatnenie v odevnom aj bytovom textile. Pri šití odporúčame použitie skôr jednoduchého strihu a je tiež nutné dbať na to, ktorým smerom ide jeho vlas - rozdiel v lesku môže byť pri nesprávnom smere vlasu dosť odlišný. Môžete tu nájsť umelé zamaty, ale aj najluxusnejšie hodvábny zamat, zamaty s digitálnou potlačou a ďalšie. Zametové látky sa hodia aj na dekoračné vankúše, závesy či prikrývky.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Menčestrové nohavice a vesta
Menčestrové nohavice a vesta
Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Júlová vlna horúčav naplno udrela a tentoraz som nebola zaskočená. Ušila som si totiž ešte v miernom predstihu vzdušné letné šaty z júlovej Burdy. Práve včas! Pokiaľ mi niečo pomáha tie vysoké teploty znášať, tak je to práve to neustále jemné povlávanie látky, ktoré sa samovoľne deje pri každom kroku.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.