0
0

Zamaty

Samet je veľmi luxusná látka s veľmi jemným vysoko rezaným vlasom as typickým leskom. Môžete ho použiť na večerné spoločenské šaty, tuniky aj saká. Zamet sa často používa pri výrobe dobových historických kostýmov, pôvdone sa vyrábal len hodvábny zamat. Bavlnený zamat má úplne iný charakter ako hodvábny, ale je cenovo dostupnejší. V súčasnej dobe sa zamatové látky vyrábajú aj z umelých vlákien a má široké uplatnenie v odevnom aj bytovom textile. Pri šití odporúčame použitie skôr jednoduchého strihu a je tiež nutné dbať na to, ktorým smerom ide jeho vlas - rozdiel v lesku môže byť pri nesprávnom smere vlasu dosť odlišný. Môžete tu nájsť umelé zamaty, ale aj najluxusnejšie hodvábny zamat, zamaty s digitálnou potlačou a ďalšie. Zametové látky sa hodia aj na dekoračné vankúše, závesy či prikrývky.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Tento rok som si dala predsavzatie, že každý mesiac ušijem nejaký model z Burdy. Už pár rokov ju mám predplatenú a šije sa mi z nej dobre, tak som si povedala, že by som to mala poriadne využiť. Zároveň by to pre niekoho mohlo byť aj inšpiráciou. Ja rozhodne nie som žiadna typická modelka. Postavu mám malú, v tvare hrušky so širokými bokmi. Pre niekoho by mohlo byť prínosné, keď zvolený model uvidí aj na postave môjho typu.
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Vianoce sú za dverami a to my, krajčírky, máme najviac napilno. Projekty, ktoré sú ľahké a rýchle, navyše aj praktické, oceníme najmä v tom najväčšom predvianočnom zhone. Dnes si jeden taký tip na darček ukážeme, tak hor sa do toho.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.