MarLen.cz

Zamaty

Samet je veľmi luxusná látka s veľmi jemným vysoko rezaným vlasom as typickým leskom. Môžete ho použiť na večerné spoločenské šaty, tuniky aj saká. Zamet sa často používa pri výrobe dobových historických kostýmov, pôvdone sa vyrábal len hodvábny zamat. Bavlnený zamat má úplne iný charakter ako hodvábny, ale je cenovo dostupnejší. V súčasnej dobe sa zamatové látky vyrábajú aj z umelých vlákien a má široké uplatnenie v odevnom aj bytovom textile. Pri šití odporúčame použitie skôr jednoduchého strihu a je tiež nutné dbať na to, ktorým smerom ide jeho vlas - rozdiel v lesku môže byť pri nesprávnom smere vlasu dosť odlišný. Môžete tu nájsť umelé zamaty, ale aj najluxusnejšie hodvábny zamat, zamaty s digitálnou potlačou a ďalšie. Zametové látky sa hodia aj na dekoračné vankúše, závesy či prikrývky.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať

Všetky inšpirácie
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Letné dni začínajú striedať tie jarné a teplota vonku sa dostáva do bodu, kedy môžeme odložiť saká a vyjsť si len tak v tričku alebo blúzke. Ideálny čas urobiť revíziu šatníka a zistiť, či nám náhodou nejaký „must have“ kúsok nechýba. Stavím sa, že každá z nás by prišla na niečo, čo nutne musí mať.
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Po minuloročnej náročnej šijacej výzve, kedy som každý mesiac šila z každého vydania Burdy jeden model, som si na nejaký čas dala od šitia pokoj, aby som mohla načerpať nové sily a hlavne novú inšpiráciu. Netrvalo to veľmi dlho a s prichádzajúcou jarou sa vo mne opäť prebudila túžba tvoriť.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.