MarLen.cz

Zamaty

Samet je veľmi luxusná látka s veľmi jemným vysoko rezaným vlasom as typickým leskom. Môžete ho použiť na večerné spoločenské šaty, tuniky aj saká. Zamet sa často používa pri výrobe dobových historických kostýmov, pôvdone sa vyrábal len hodvábny zamat. Bavlnený zamat má úplne iný charakter ako hodvábny, ale je cenovo dostupnejší. V súčasnej dobe sa zamatové látky vyrábajú aj z umelých vlákien a má široké uplatnenie v odevnom aj bytovom textile. Pri šití odporúčame použitie skôr jednoduchého strihu a je tiež nutné dbať na to, ktorým smerom ide jeho vlas - rozdiel v lesku môže byť pri nesprávnom smere vlasu dosť odlišný. Môžete tu nájsť umelé zamaty, ale aj najluxusnejšie hodvábny zamat, zamaty s digitálnou potlačou a ďalšie. Zametové látky sa hodia aj na dekoračné vankúše, závesy či prikrývky.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Moja celoročná výzva ušiť si z každého tohtoročného vydania Burdy jeden model sa pomaly chýli ku koncu. Z novembrového čísla som si zvolila košeľový kabát. Posledný rok alebo dva som ho začala vídať v uliciach, takže keď sa objavil ako strih v Burde, bola to pre mňa jasná voľba.
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Pre svoju celoročnú výzvu ušiť si z každého tohtoročného čísla Burdy jeden model som za september zvolila tuniku so šikmým prestrihnutím. Mám rada vzdušné kúsky v dĺžke k bokom, v tých sa cítim najlepšie. Riasené volány patria tiež k mojim obľúbeným stáliciam. Voľba bola teda opäť celkom rýchlo jasná a ja som si vybrala túto tuniku zo strany č. 83.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.