MarLen.cz

Organzy

Organza je veľmi priesvitná tuhšia tkanina s typickým "lámavým" ohýbaním a je len ľahko splývavá na rozdiel od šifónu. Vyrába sa z ostro krútených priadzí a jej povrch je lesklý s jemne zrnitou štruktúrou. Pôvodne sa organza vyrábala z hodvábnych vlákien, dnes sa však najčastejšie vyrába z polyesteru a nylonu. Látka organza sa používa najčastejšie na "vrstvenie" cez iné druhy materiálov a je vhodná na spoločenský odev, môžete ju riasiť aj plisovať av mieste vrstvenia získa na intenzite farby. Ak potrebujete exkluzívne šaty, blúzku či široké sukne s bohatým riasením - je práve organzová tkanina ideálnym riešením.

Nad 1 500 Kč
doprava zadarmo

Pobočky v Prahe
a Brne

Tradícia už od roku 1993

Rýchla
expedícia

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Menčestrové nohavice a vesta
Menčestrové nohavice a vesta
Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Júlová vlna horúčav naplno udrela a tentoraz som nebola zaskočená. Ušila som si totiž ešte v miernom predstihu vzdušné letné šaty z júlovej Burdy. Práve včas! Pokiaľ mi niečo pomáha tie vysoké teploty znášať, tak je to práve to neustále jemné povlávanie látky, ktoré sa samovoľne deje pri každom kroku.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.