MarLen.cz

Inšpirácia

Inšpirujte sa pre vlastnú tvorbu. Ponúkame vám zaujímavé témy, týkajúce sa šitia, pletenia aj háčkovania, zaujímavé tipy a rady.

Nebojte sa vyniknúť: netradičné materiály na pánske saká
Vyniknúť vo svete pánskej módy často znamená nebáť sa prekročiť hranice tradičných konvencií a experimentovať s netradičnými materiálmi aj vzormi. Ak ste na pochybách, či by ste mali staviť na neobvyklé látky na svoje nové sako, načerpajte inšpiráciu od našich zákazníkov, ktorí sa odvážili vybočiť z ustálených štandardov.
Prečítať článok

Sledujte nás na Instagrame alebo Facebooku

Zostaňme v kontakte: prepojte sa s nami na sociálnych sieťach. A hlavne: zdieľajte fotky svojich výtvorov s hashtagem #latkymarlen. Budeme radi, keď sa pochválite.

Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Moja celoročná výzva ušiť si z každého tohtoročného vydania Burdy jeden model sa pomaly chýli ku koncu. Z novembrového čísla som si zvolila košeľový kabát. Posledný rok alebo dva som ho začala vídať v uliciach, takže keď sa objavil ako strih v Burde, bola to pre mňa jasná voľba.
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Pre svoju celoročnú výzvu ušiť si z každého tohtoročného čísla Burdy jeden model som za september zvolila tuniku so šikmým prestrihnutím. Mám rada vzdušné kúsky v dĺžke k bokom, v tých sa cítim najlepšie. Riasené volány patria tiež k mojim obľúbeným stáliciam. Voľba bola teda opäť celkom rýchlo jasná a ja som si vybrala túto tuniku zo strany č. 83.
Návrat elegancie: Šite trendy menčester s nami
Návrat elegancie: Šite trendy menčester s nami
Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.
Svieže a štýlové: Ako som si ušila letné šaty pre júlové horúčavy
Svieže a štýlové: Ako som si ušila letné šaty pre júlové horúčavy
Júlová vlna horúčav naplno udrela a tentoraz som nebola zaskočená. Ušila som si totiž ešte v miernom predstihu vzdušné letné šaty z júlovej Burdy. Práve včas! Pokiaľ mi niečo pomáha tie vysoké teploty znášať, tak je to práve to neustále jemné povlávanie látky, ktoré sa samovoľne deje pri každom kroku.
Šanžánové šaty s opaskom
Šanžánové šaty s opaskom
Aj keď sa mi zdá, že leto tentoraz prišlo o niečo neskôr, než som bola v minulých rokoch zvyknutá, tak som sa predsa len dočkala a lúče slnka ohriali vzduch natoľko, že už nastal čas vyniesť nejaké nové šaty.
Ako ušiť blúzku so skladmi
Ako ušiť blúzku so skladmi
Tohtoročný máj bol veľmi studený a aj keď by som v tomto mesiaci štandardne šila už kúsky na leto, tak tento rok som do nich nemala vôbec chuť.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.