0
0

Inšpirácia

Inšpirujte sa pre vlastnú tvorbu. Ponúkame vám zaujímavé témy, týkajúce sa šitia, pletenia aj háčkovania, zaujímavé tipy a rady.

Ušite si ľahké úpletové šaty s pelerínou
Tento rok som si dala predsavzatie, že každý mesiac ušijem nejaký model z Burdy. Už pár rokov ju mám predplatenú a šije sa mi z nej dobre, tak som si povedala, že by som to mala poriadne využiť. Zároveň by to pre niekoho mohlo byť aj inšpiráciou. Ja rozhodne nie som žiadna typická modelka. Postavu mám malú, v tvare hrušky so širokými bokmi. Pre niekoho by mohlo byť prínosné, keď zvolený model uvidí aj na postave môjho typu.
Prečítať článok

Sledujte nás na Instagrame alebo Facebooku

Zostaňme v kontakte: prepojte sa s nami na sociálnych sieťach. A hlavne: zdieľajte fotky svojich výtvorov s hashtagem #latkymarlen. Budeme radi, keď sa pochválite.

Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku
Vianoce sú za dverami a to my, krajčírky, máme najviac napilno. Projekty, ktoré sú ľahké a rýchle, navyše aj praktické, oceníme najmä v tom najväčšom predvianočnom zhone. Dnes si jeden taký tip na darček ukážeme, tak hor sa do toho.
Šaty z čiernej madeiry
Šaty z čiernej madeiry
Toto leto som mala šťastie a pod ruku sa mi dostali dve krásne madeiry. Už skôr som po tomto druhu látky pokukovala, ale vždy ma niečo odradilo od kúpy – nedostatok mojich skúseností a aj moja rodinná situácia. „Deti ale už trošku odrástli, moja šijacia prax sa v priebehu času zlepšila, tak teraz je tá pravá chvíľa ísť do toho a ušiť si parádne šaty do horúcich letných dní“, povedala som si.
Šaty za pár minút
Šaty za pár minút
Aj keď odchádzate zajtra na dovolenku, tieto šaty stihnete ušiť za pár chvíľ. Pokiaľ použijete niektorú zo šatiek alebo šálov z našej ponuky, ušetríte si veľa práce so začisťovaním okrajov.
Pareo pre úplné začiatočníčky
Pareo pre úplné začiatočníčky
Blíži sa leto, doba dovoleniek a opäť zásadná zmena šatníka. Pripravili sme pre vás množstvo nových prekrásnych šifónov, ľahučkých ako vánok, na dovolenku teda ako stvorených.
Ako spočítať spotrebu materiálu na šitie
Ako spočítať spotrebu materiálu na šitie
Určite ste sa už niekedy stretávali s problémom, ako určiť, koľko látky budem na šitie plánovaného modelu potrebovať. Nie je to úplne jednoduchá záležitosť, ale keď viete, ako na to, nie je to ani nič zložité.

Prihláste sa k odberu newslettera

Zanechajte nám váš e-mail a získate:
  • O zľavách a novinkách sa dozviete ako prví
  • Inšpirácia pre šitie, pletenie a háčkovanie priamo do vášho e-mailu
  • Špeciálne ponuky len pre registrovaných
* Prihlásením k odberu newsletterov prijímate naše zásady so spracovaním osobných údajov.