MarLen.cz
Šanžánové šaty s opaskom

Šanžánové šaty s opaskom

Aj keď sa mi zdá, že leto tentoraz prišlo o niečo neskôr, než som bola v minulých rokoch zvyknutá, tak som sa predsa len dočkala a lúče slnka ohriali vzduch natoľko, že už nastal čas vyniesť nejaké nové šaty.

Téma|# Šitie

Oranžovomodrý šanžánový lenPre svoj júnový projekt som si vybrala model šiat zo strany 14 z júnovej Burdy. Nenáročné, vzdušné šaty, ktoré pri výbere nejakej efektnej látky určite narobia veľa parády. S pani Lenkou z MarLen sme spoločne vybrali oranžovomodrý šanžánový ľan – látku zo 100% ľanu, ktorá je tkaná z oranžových a modrých vlákien a vo výsledku sa javí ako ružovofialová s rôznymi odleskami v závislosti od toho, z akých. Toto by mohla byť naozaj pecka, pomyslela som si!

Model sme chceli ešte niečím podčiarknuť a nakoniec sme po dlhom vyberaní zvolili vyšívanú stuhu, ktorá k látke najviac ladila a ja som dostala voľnú ruku, aby som šaty stuhou ešte nejako vylepšila. Rozhodla som sa, že zo stuhy vyrobím opasok, ktorý sa bude vzadu zapínať na cvočky. Šaty s týmto opaskom ihneď získavajú slávnostnejší vzhľad. Aby sme celý model priviedli k dokonalosti, šnúrku na stiahnutie výstrihu sme zaplietli z farieb, ktoré sú práve na opasku – teda ružová, fialová a tyrkysová.

V tejto kombinácii sa nám nakoniec podarilo vytvoriť príjemné ľanové šaty, ktoré vďaka meňavému efektu šanžánu a doplnku v podobe kvetovaného opasku s prehľadom obstoja aj pri významnejších slávnostných udalostiach.

A ja mám v pláne ich vyniesť práve na jednu letnú svadbu, na ktorú som pozvaná.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

Šanžánové šaty s opaskom

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať

Všetky inšpirácie
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Po minuloročnej náročnej šijacej výzve, kedy som každý mesiac šila z každého vydania Burdy jeden model, som si na nejaký čas dala od šitia pokoj, aby som mohla načerpať nové sily a hlavne novú inšpiráciu. Netrvalo to veľmi dlho a s prichádzajúcou jarou sa vo mne opäť prebudila túžba tvoriť.
Móda vzniká telom i dušou
Móda vzniká telom i dušou
Ak sa chcete niekedy ocitnúť v raji pre krajčírky a pletárky, vstúpte do jedného z obchodov v Prahe alebo v Brne spoločnosti MarLen. Pozerajte sa pozorne, pretože aj keby ste si vyhradili viac času, unikne vám dobrá stovka vnemov.