MarLen.cz
Návrat elegancie: Šite trendy menčester s nami

Návrat elegancie: Šite trendy menčester s nami

Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.

Téma|# Šitie

Celkovo som sa inšpirovala modelom č. 116 zo strany č. 29 a k nohaviciam som si ušila rovno aj vestičku. Pre nohavice sme s pani Lenkou z MarLen zvolili pružný menčester s úzkymi prúžkami v pieskovej farbe. Tento menčester sa šije veľmi dobre, ale pri žehlení je treba dávať pozor a mať žehličku nastavenú skôr na menšiu teplotu, aby sa vám nespálili spandexové vlákna. Látka by sa vám mohla zvlniť a vyťahať. Určite je lepšie na skúšku prežehliť najskôr odstrižok, než sa pustíte do žehlenia hotového modelu.

Na týchto nohaviciach ma zaujali záševky na spodných okrajoch nohavíc. Sú umiestnené ako z prednej, tak aj zadnej strany. Príde mi to ako milý detail, ktorý celkom obyčajný model ozvláštni a urobí z neho razom originálny kúsok. A to sa mi páči!

Vestička je ušitá z tkanej látky v štýle chanel z kolekcie Art Fabrics a je vypodšívkovaná. Model je zo starého čísla Burdy 04/2003, ktoré mám od svojej mamičky a častokrát v týchto starších vydaniach nájdem klasické modely, ktoré neomrzia a nestarnú. S touto chanel látkou je potrebné pri šití zaobchádzať opatrne, pretože sa veľmi štiepia. Odporúčam strihať s väčšími prídavkami na švy alebo jednotlivé diely ešte pred zošitím začistiť.

Kombinácia farieb pieskovej a hrdzavej mi pripomína, že už sa pomaly blíži jeseň, tak si ešte poďme užiť posledné lúče babieho leta.

Galerie

Menčestrové nohavice a vesta

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Flaušový trend: Ako si ušiť košeľový kabát
Moja celoročná výzva ušiť si z každého tohtoročného vydania Burdy jeden model sa pomaly chýli ku koncu. Z novembrového čísla som si zvolila košeľový kabát. Posledný rok alebo dva som ho začala vídať v uliciach, takže keď sa objavil ako strih v Burde, bola to pre mňa jasná voľba.
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Pre svoju celoročnú výzvu ušiť si z každého tohtoročného čísla Burdy jeden model som za september zvolila tuniku so šikmým prestrihnutím. Mám rada vzdušné kúsky v dĺžke k bokom, v tých sa cítim najlepšie. Riasené volány patria tiež k mojim obľúbeným stáliciam. Voľba bola teda opäť celkom rýchlo jasná a ja som si vybrala túto tuniku zo strany č. 83.