MarLen.cz
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom

Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom

Pre svoju celoročnú výzvu ušiť si z každého tohtoročného čísla Burdy jeden model som za september zvolila tuniku so šikmým prestrihnutím. Mám rada vzdušné kúsky v dĺžke k bokom, v tých sa cítim najlepšie. Riasené volány patria tiež k mojim obľúbeným stáliciam. Voľba bola teda opäť celkom rýchlo jasná a ja som si vybrala túto tuniku zo strany č. 83.

Téma|# Šitie

Chcela som zároveň dodržať aj farebnosť originálneho modelu, a preto sme s pani Lenkou z MarLen vybrali pružný ľan v smotanovej farbe, pretože ten má teplý podtón ak mojej pleti a vlasom ide lepšie ako snehovo biela farba.

Pružný ľan ma milo prekvapil, naozaj v jednom smere pruží. Nie tak ako úplet, ale určitá vôľa tam je. Je dobré to využiť a strih polohovať tak, aby výsledok pružil do šírky. Navyše je tiež viac splývavý, menej krčivý a celkovo na tele príjemnejší. Model nie je náročný na ušitie, s návodom ho zvládnu aj začiatočníci. Oceníte ho presne vo chvíli, keď máte chuť ušiť si rýchlo niečo nové na seba.

Ja som si tuniku úplne nezámerne obliekla na posledný teplý deň babieho leta, kedy som ju mohla vyniesť v celej svojej jednoduchej kráse bez saka. Teraz už prišla pravá jeseň, ale aj tak sa tejto tuniky nevzdávam – s akýmkoľvek vreckom vyzerá stále veľmi dobre.

 

Autor: Zuzana Stehlíková

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať

Všetky inšpirácie
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Letné dni začínajú striedať tie jarné a teplota vonku sa dostáva do bodu, kedy môžeme odložiť saká a vyjsť si len tak v tričku alebo blúzke. Ideálny čas urobiť revíziu šatníka a zistiť, či nám náhodou nejaký „must have“ kúsok nechýba. Stavím sa, že každá z nás by prišla na niečo, čo nutne musí mať.
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Po minuloročnej náročnej šijacej výzve, kedy som každý mesiac šila z každého vydania Burdy jeden model, som si na nejaký čas dala od šitia pokoj, aby som mohla načerpať nové sily a hlavne novú inšpiráciu. Netrvalo to veľmi dlho a s prichádzajúcou jarou sa vo mne opäť prebudila túžba tvoriť.