MarLen.cz
Ako ušiť plátennú nákupnú tašku

Ako ušiť plátennú nákupnú tašku

Vianoce sú za dverami a to my, krajčírky, máme najviac napilno. Projekty, ktoré sú ľahké a rýchle, navyše aj praktické, oceníme najmä v tom najväčšom predvianočnom zhone. Dnes si jeden taký tip na darček ukážeme, tak hor sa do toho.

Téma|# Šitie

Čo budeme potrebovať? Okrem šijacieho stroja a bežného krajčírskeho vybavenia hlavne bavlnené plátno, napríklad s týmto krásnym vianočným motívom.

  1. Telo tašky dnes budeme šiť z jedného kusu. Ja som zvolila rozmer cca 62×42 cm, ktorý ale prehnem napoly a zošijem iba po jednej bočnej strane a spodnej hrane – viď červené čiary. Ďalej si strihneme 2 obdĺžniky, napríklad v dĺžkach cca 62×6 cm, z ktorých vypracujeme ucha.

     

  2. Horný okraj som zažehlila o šírke 5 cm a následne ešte podhrnula. Horný okraj v tejto fáze ešte neprešívame, ale v ďalšom kroku si vypracujeme uchá tašky, ktoré následne pod okraj podstrčíme av jednom slede všetko prišijeme.

  3. Uchá tašky som vypracovala podobne ako šikmý prúžok. Okraje som zažehlila cca na 0,7 cm a potom som celý prúžok zažehlila pozdĺžne napoly. Pozdĺžny okraj som z líca prešila.


     

  4. Uchá som prišpendlila pod horný okraj tak, aby ich vzdialenosť bola na oboch stranách tašky rovnaká. Ucha leží teraz smerom do tela tašky, nie von.
  5. Teraz som horný okraj tašky po obvode prešila, pričom som zároveň prichytila aj uchá.

  6. V poslednom kroku som uchá obrátila smerom von z tašky a ešte raz ich v hornej lište prešila, čím som zaistila, že budú smerovať správne.

Hotovo! Darček ušitý so všetkým všade do 30 minút, či v ňom budú obdarovaní nosiť?

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať

Všetky inšpirácie
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Letné dni začínajú striedať tie jarné a teplota vonku sa dostáva do bodu, kedy môžeme odložiť saká a vyjsť si len tak v tričku alebo blúzke. Ideálny čas urobiť revíziu šatníka a zistiť, či nám náhodou nejaký „must have“ kúsok nechýba. Stavím sa, že každá z nás by prišla na niečo, čo nutne musí mať.
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Po minuloročnej náročnej šijacej výzve, kedy som každý mesiac šila z každého vydania Burdy jeden model, som si na nejaký čas dala od šitia pokoj, aby som mohla načerpať nové sily a hlavne novú inšpiráciu. Netrvalo to veľmi dlho a s prichádzajúcou jarou sa vo mne opäť prebudila túžba tvoriť.