MarLen.cz
Ako ušiť blúzku so skladmi

Ako ušiť blúzku so skladmi

Tohtoročný máj bol veľmi studený a aj keď by som v tomto mesiaci štandardne šila už kúsky na leto, tak tento rok som do nich nemala vôbec chuť.

Téma|# Šitie

Tretí májový víkend sa však počasie umúdrilo a slniečko konečne naplno vysvitlo a prehrialo vzduch. Nálada sa zlepšila a ja som si uvedomila, že z májovej Burdy ešte nemám nič ušité. A pretože som si tento rok dala výzvu, že z každého čísla Burdy ušijem jeden model, tak som sa zaradovala a začala listovať májovou Burdou. Vybrala som si strih na blúzku zo str. 101.

Ideálny kúsok na jar, s trojštvrťovým rukávom tak akurát pod ľahší kabátik, bez nutnosti ďalšej vrstvy v podobe svetríka. A navyše s označením easy model. No výborne, to budem mať za chvíľu hotové a po víkende hurá do práce s novým kúskom!

Na blúzke ma zaujala jej nežnosť, ktorá je podčiarknutá jemne ružovkastou farbou. Chcela som sa čo najviac priblížiť predlohe z Burdy, a preto sme s pani Lenkou z MarLen vybrali ľanovú látku s prímesou viskózy v staroružovej púdrovej farbe. S výsledkom som spokojná a môžem povedať, že tentoraz sa mi podarilo ušiť takmer dokonalú kópiu z časopisu.

Látka je ľahká a príjemná na omak. Vďaka podielu viskózy nie je tak krčivá ako samotný ľan, čo oceňujem. Aj napriek tomu, že model má trojštvrťové rukávy, tak v ňom bude príjemne aj pri vyšších teplotách. Verím, že jar už je tu a my si konečne začneme užívať teplé lúče.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

Blúzka so skladmi (Burda 05/2023)

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať

Všetky inšpirácie
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Šitie tuniky z látky Exotic: Ľahký vánok pre letné dni
Letné dni začínajú striedať tie jarné a teplota vonku sa dostáva do bodu, kedy môžeme odložiť saká a vyjsť si len tak v tričku alebo blúzke. Ideálny čas urobiť revíziu šatníka a zistiť, či nám náhodou nejaký „must have“ kúsok nechýba. Stavím sa, že každá z nás by prišla na niečo, čo nutne musí mať.
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Obojstranný kabátik z žakárovej tkaniny MarLen
Po minuloročnej náročnej šijacej výzve, kedy som každý mesiac šila z každého vydania Burdy jeden model, som si na nejaký čas dala od šitia pokoj, aby som mohla načerpať nové sily a hlavne novú inšpiráciu. Netrvalo to veľmi dlho a s prichádzajúcou jarou sa vo mne opäť prebudila túžba tvoriť.