MarLen.cz
Ako ušiť blúzku so skladmi

Ako ušiť blúzku so skladmi

Tohtoročný máj bol veľmi studený a aj keď by som v tomto mesiaci štandardne šila už kúsky na leto, tak tento rok som do nich nemala vôbec chuť.

Téma|# Šitie

Tretí májový víkend sa však počasie umúdrilo a slniečko konečne naplno vysvitlo a prehrialo vzduch. Nálada sa zlepšila a ja som si uvedomila, že z májovej Burdy ešte nemám nič ušité. A pretože som si tento rok dala výzvu, že z každého čísla Burdy ušijem jeden model, tak som sa zaradovala a začala listovať májovou Burdou. Vybrala som si strih na blúzku zo str. 101.

Ideálny kúsok na jar, s trojštvrťovým rukávom tak akurát pod ľahší kabátik, bez nutnosti ďalšej vrstvy v podobe svetríka. A navyše s označením easy model. No výborne, to budem mať za chvíľu hotové a po víkende hurá do práce s novým kúskom!

Na blúzke ma zaujala jej nežnosť, ktorá je podčiarknutá jemne ružovkastou farbou. Chcela som sa čo najviac priblížiť predlohe z Burdy, a preto sme s pani Lenkou z MarLen vybrali ľanovú látku s prímesou viskózy v staroružovej púdrovej farbe. S výsledkom som spokojná a môžem povedať, že tentoraz sa mi podarilo ušiť takmer dokonalú kópiu z časopisu.

Látka je ľahká a príjemná na omak. Vďaka podielu viskózy nie je tak krčivá ako samotný ľan, čo oceňujem. Aj napriek tomu, že model má trojštvrťové rukávy, tak v ňom bude príjemne aj pri vyšších teplotách. Verím, že jar už je tu a my si konečne začneme užívať teplé lúče.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

Blúzka so skladmi (Burda 05/2023)

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Menčestrové nohavice a vesta
Menčestrové nohavice a vesta
Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Júlová vlna horúčav naplno udrela a tentoraz som nebola zaskočená. Ušila som si totiž ešte v miernom predstihu vzdušné letné šaty z júlovej Burdy. Práve včas! Pokiaľ mi niečo pomáha tie vysoké teploty znášať, tak je to práve to neustále jemné povlávanie látky, ktoré sa samovoľne deje pri každom kroku.