MarLen.cz
Svieže a štýlové: Ako som si ušila letné šaty pre júlové horúčavy

Svieže a štýlové: Ako som si ušila letné šaty pre júlové horúčavy

Júlová vlna horúčav naplno udrela a tentoraz som nebola zaskočená. Ušila som si totiž ešte v miernom predstihu vzdušné letné šaty z júlovej Burdy. Práve včas! Pokiaľ mi niečo pomáha tie vysoké teploty znášať, tak je to práve to neustále jemné povlávanie látky, ktoré sa samovoľne deje pri každom kroku.

Téma|# Šitie

Z júlovej Burdy som zvolila model č. 102 zo strán 38/39. Volané sú v kurze už niekoľko sezón a patria aj k mojim obľúbeným kúskom. Už mám v šatníku niekoľkokrát volánové šaty, prevažne však z úpletu. Tentokrát sme s pani Lenkou z MarLen vybrali viskózu so zaujímavým abstraktným vzorom pierok. V eshope ju môžete nájsť tu: www.latky-marlen.sk/viskozova-satova-latka-tisk-vzor-peri. A opäť to bola trefa do čierneho! Látka farebne sedí k môjmu typu pleti (teplý podtón) a vzor pierok umocňuje efekt fúkania letného vetríka. Navyše táto viskóza obsahuje prímes elastanu, čo je možné využiť napríklad pri polohovaní živôtiku.

Šaty sa šili veľmi dobre, náročnosť spracovania je stredná. V podstate stačí ušiť živôtik a k nemu už iba prišiť nariasené spodné diely. Šaty sa zaväzujú na ramenách, nie je potrebné všívať zips. Môžete si buď uviazať veľké mašle alebo naopak iba uzly a konce nechať voľne visieť. Za mňa veľmi pekný prvok, ktorý šatám dodá to niečo málo navyše.

A pretože tieto šaty sú letnou záležitosťou, keď väčšina z nás vyráža na dovolenku, plánujem k nim ušiť ešte veľkú letnú plážovú tašku. O tom ale zase nabudúce... Krásne prázdniny!

Autor: Zuzana Stehlíková

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Jesenný šijací projekt: Ľanová tunika so šikmým strihom
Pre svoju celoročnú výzvu ušiť si z každého tohtoročného čísla Burdy jeden model som za september zvolila tuniku so šikmým prestrihnutím. Mám rada vzdušné kúsky v dĺžke k bokom, v tých sa cítim najlepšie. Riasené volány patria tiež k mojim obľúbeným stáliciam. Voľba bola teda opäť celkom rýchlo jasná a ja som si vybrala túto tuniku zo strany č. 83.
Návrat elegancie: Šite trendy menčester s nami
Návrat elegancie: Šite trendy menčester s nami
Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.