MarLen.cz
Mikina s kapucňou

Mikina s kapucňou

Zakaždým v Burde nájdem nejaký kúsok, ktorý ma zaujme a ja sa môžem pustiť do šitia. Za marec (Burda 03/2023) ma najviac oslovila croptop mikina s kapucňou na str. 18/2023. V origináli je ušitá z pružnej látky, ja som ale po porade s pani Lenkou z MarLen skúsila zaexperimentovať a vybrala som si tkanú látku z kolekcie Art fabrics.

Téma|# Šitie

Táto látka je utkaná na Vysočine v tkáčovni MarLen a má vzhľad ako ručne tkaná. Nezabudnite ju pred šitím vyprať: veľa zmení vzhľad (k lepšiemu ;-) a zmäkne. Štruktúra látky je ľahko plastická, pretože obsahuje rôzne silné nitky ružovej, tyrkysovej, šedej a zlatej farby. Látku nájdete pod názvom „chanel“ v niekoľkých rôznych farebných kombináciách. A ja vám tu ukážem, že nie je potrebné z nej šiť iba chanel kabátiky – obstojí aj ako látka na mikinu a dosť dobre si ju dokážem predstaviť napríklad aj na sukni či etno šortkách.

Strih na mikinu je oversize a mikina je v dĺžke crop-top, čo je dnes dosť módne. Aj napriek tomu som pre istotu zvolila strih o jednu veľkosť väčší ako by som volila pri šití z pružnej látky. Vďaka kapucni vsadenej do véčkového výstrihu je priekrčník dostatočne veľký, aby sa mikina dala pretiahnuť cez hlavu. Raglánové rukávy zaisťujú pohodlie v miestach prieramkov.

Aj keď už dávno nemám bruško také, aby som si mohla dovoliť nechať ho vykukovať spod mikiny, tak myslím, že tento crop-top kúsok svoje miesto v mojom šatníku určite nájde. Mikina vyzerá dobre oblečená aj na obyčajnom tričku. V kombinácii s chinos nohavicami a teniskami tento outfit volá po jari.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

Mikina s kapucňou (Burda 03/2023)

Zaujalo vás to? Podeľte sa o nápady s priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a trikmi

Všetky inšpirácie
Menčestrové nohavice a vesta
Menčestrové nohavice a vesta
Aj keď vonku panovali ešte vysoké teploty, tak pre svoj augustový projekt som si z Burdy 08/2023 zvolila model menčestrových nohavíc. V poslednej dobe som zaznamenala, že sa menčester zase vracia do módy a zaradovala som sa – je to aj môj obľúbený materiál, a to už od školských rokov. Ako to, že som ho v posledných rokoch vôbec nenosila!? Rozhodla som sa, že je na čase ušiť si niečo nové práve z menčestra.
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Riasené šaty s viazačkami na ramenách
Júlová vlna horúčav naplno udrela a tentoraz som nebola zaskočená. Ušila som si totiž ešte v miernom predstihu vzdušné letné šaty z júlovej Burdy. Práve včas! Pokiaľ mi niečo pomáha tie vysoké teploty znášať, tak je to práve to neustále jemné povlávanie látky, ktoré sa samovoľne deje pri každom kroku.